Salon Dekorasyonunuzu Güçlendirecek 4 Fikir

Ev dekorasyonumuzun daha güçlü olmasını istiyorsak, aslında büyük değişimlere hiç gerek yok. Evinizin doğru alanında, yapacağınız doğru küçük hamleler ile tüm ambiyansı bir anda değiştirebilir, daha rahatlatıcı bir hale getirebilirsiniz.

Bu yazımızda, yaşam alanınıza tek dokunuşla farklılık katmanızı sağlayacak 4 küçük dokunuştan bahsedeceğiz.

1- Aydınlatma

Avize seçimi, genel dekorasyonu etkileyen en önemli faktörlerdendir. Sade, fakat ışıklandırma stili ile dikkat çeken avize ve aydınlatmalar, yaşam alanınıza modernlik ve klas katacaktır. ÖZellikle şelale tipi, bol sarkıtlı avizeler zarif ve kendi başına bir görsel şölendir.

2- Televizyon Ünitesi

Salonun olmazsa olmaz parçası televizyon için, tam bir televizyon ünitesi salonunuzda alan kısıtlaması oluşturmadan zenginlik katacaktır. Takip etmek istediğiniz dekorasyon stiline göre modern ya da retro televizyon üniteleri, depolama konusunda da kolaylık sağlar. Televizyonun etrafındaki açık raf ile dolaplarda dizili DVD’ler ile sofistike bir imaj yakalamak mümkün.

3- Canlı Bitkiler

Canlı bitkiler, salonunuza girer girmez rahatlamanız için bire bir olacaktır. Özellikle metropol insanı için canlı bitki günün yorgunluğunu atarken ve rahatlamak isterken büyük bir yardımcıdır. Canlı bitkiler her dekorasyon stili ile bir uyum yakalamayı ve sizi tatmin eden kurgular oluşturmayı mümkün kılacaktır. Sadece saksınızı ve bitkinizi seçin, gerisini onlara bırakın.

4- Ayna

Modern kesim aynalar ile, biraz otantik, biraz modern havalar yakalayabilirsiniz. Özellikle ince kenarlı aynalar, son dönemlerin revaçtaki ismi doğal ahşap ile bir araya geldiğinde hoş köşeler oluşturmakta epey başarılı. Giriş holünüzde, salonunuzda boş kalan bir köşede ayna ve ahşap ikilisini denemenizi öneririm.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *