Ev Dekorasyonunda Kırmızı Rengin Etkileri

Kırmızı dendiğinde akıllara ilk gelen tutkudur. Yaşam alanınızda kırmızı renk kullanımı, bir cesaret göstergesi olacağı gibi, klas da katar. Kırmızının domine edici bir renk olması sebebiyle ev dekorasyonunda kullanımından kaçınıldığı çok olur. Küçük vurgular, parçalar halinde yaşam alanınıza dahil edeceğiniz kırmızı ve tonları, tüm görüntü ve ambiyansın değişmesi, daha etkileyici bir hale gelmesi için yeterlidir.

Kırmızıya evinizde yer vermekte kararlı iseniz, her tonunun evinize farklı bir hava katacağını da hesaba katmakta fayda var. Örneğin, canlı bir kırmızı, beyaz ile dikkat çekici bir kontrast oluşturmanızı sağlarken, daha donuk bir ton keyiflendirici bir ambiyans sunar.

Beyaz genel dekorasyonda biraz donuk palette kırmızı koltuk, salonunuza güç katacak ve baskınlığını ortaya koyacaktır. Ancak kırmızı koltuğun fazla cesur bir hamle olduğunu düşünüyor ve yine de kırmızı esintilerine yaşam alanınızda yer vermek istiyorsanız koltuk örtüleri gibi küçük fakat etkili dokunuşları denemenizi öneririm.

Koltuktan ziyade başka bir kırmızı mobilya tercihi de yaşam alanınıza güçlü bir hava katacaktır. Görseldeki gibi bir büfe tercih edebileceğiniz gibi, retro dekorasyon eşyalarına da yer verebilirsiniz. Böylece salonunuzda güçlü ve modern esintiler süzülecektir.

Mutfakta kırmızı, her kategoride dekorasyon ile muazzam bir uyum sağlar ve kırmızının kullanıldığı mutfak dolabından mutfak eşyalarına kadar her bir parça mutfağı daha çekici kılar ve hatta eve favori odanız haline bile getirebilir. Kırmızının bilimsel olarak iştah açıcı bir renk olduğunu da eklemekte fayda var.

Kırmızı, evinizin her odası ve her bölümü için çarpıcı bir seçimdir. Banyonuzda kırmızıya bir şekilde yer vermek -dilerseniz kırmızı fayanslar, dilerseniz kırmızı banyo dekorasyonları- size de her banyoya girişinizde daha iyi hissettirecektir. Görseldeki gibi kiremit kırmızısı bir duvar, banyo köşesine akıl almaz bir lezzet katmakta.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *